Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Podopieczny Probierza na celowniku Jagiellonii, trzech piłkarzy nie jedzie na obóz

Podopieczny Probierza na celowniku Jagiellonii, trzech piłkarzy nie jedzie na obóz

0

Jagiellonia Białystok cały czas znajduje się w czołówce Lotto Ekstraklasy, tracąc obecnie tylko dwa punkty do liderującej Legii Warszawa. Wicemistrzowie Polski liczą w tym sezonie na ponowne zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, dlatego zimą do drużyny Ireneusza Mamrota dołączy kilku zawodników.

Piotr Wołosik z “Przeglądu Sportowego” za pośrednictwem twittera poinformował, że “Jaga” interesuje się Jakubem Wójcickim, który przez ostatnie 2,5 sezonu reprezentował barwy Cracovii. W drużynie prowadzonej przez Michała Probierza 29-letni prawy obrońca lub pomocnik wystąpił w tym sezonie 20-krotnie, notując zaledwie 1 asystę. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca, lecz “Pasy” pozbędą się Wójcickiego najchętniej już w zimowym okienku.

Zainteresowanie piłkarzem Cracovii może być związane z faktem, iż z Białegostoku odejdzie niebawem Ziggy Gordon i klub szuka konkurenta dla Łukasza Burligi na prawej obronie. Szkot nie wyleci z “Jagą” 14 stycznia na obóz do Belek. Taki sam los czeka Dmytro Chomczenowskiego, który także jest “na wylocie” z zespołu, co potwierdził prezes Cezary Kulesza. Wspomniany Wołosik informuje, że do Turcji nie uda się również Piotr Tomasik, który od dłuższego czasu jest przedmiotem negocjacji Jagiellonii z Lechem Poznań. Wicemistrzowie Polski chcieli ponoć za swojego rezerwowego lewego obrońcę 500 tysięcy euro. “Kolejorz” nie miał zamiaru wydawać tyle za piłkarza, któremu latem wygasa kontrakt, lecz poznaniacy nie zrezygnowali z rozmów i przenosiny 30-latka do Wielkopolski są nadal możliwe.

Przypomnijmy, że od wczoraj na testach w Białymstoku przebywa ukraiński boczny pomocnik, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze