Podsumowanie występów Polaków w UEFA Youth League

17 wrz 2015, 11:49

UEFA Youth League, określana również mianem Młodzieżowej Ligi Mistrzów również rozpoczęła fazę grupową w tym tygodniu. Wczoraj w tych prestiżowych rozgrywkach drużyn juniorskich wystąpiło dwóch naszych rodaków.

Dorosła drużyna Arsenalu Londyn nie sprostała Dinamu Zagrzeb, natomiast piłkarze z akademii “Kanonierów” nie mieli większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów w starciu przeciwko Chorwatom. Ozdobą tego pojedynku była bramka Chrisa Willocka z końcówki pierwszej połowy. 17-latek popisał się znakomitym rajdem między zawodnikami gospodarzy i efektowną akcję zakończył celnym strzałem, wyprowadzając Arsenal na prowadzenie. Ten sam zawodnik miał udział przy trafieniu na 2:0. Wywalczył on rzut karny, który wykorzystał Ben Sheaf. Londyńczycy zakończyli to starcie “na zero z tyłu”, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż Krystian Bielik, który zanotował pełny występ, ustawiony był na pozycji środkowego obrońcy.

Dinamo Zagrzeb U-19 – Arsenal Londyn U-19 0:2 (0:1)
Willock 43, Sheaf 66 (k)

Drugim z Polaków, który miał zaszczyt wystąpić w meczu 1. kolejki Młodzieżowej Ligi Mistrzów był Tomasz Kucz. Warto zwrócić uwagę na tego utalentowanego bramkarza, pozyskanego kilka miesięcy temu do Bayeru Leverkusen z Polonii Warszawa. Był to debiut naszego rodaka w ekipie U-19 “Aptekarzy”, a trzeba nadmienić, że Kucz w lipcu obchodził dopiero 16. urodziny. W meczu przeciwko BATE Borysów Polak zachował jednak czyste konto. Problemy miał jedynie na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to wypuścił z rąk piłkę, którą zdołał sprzed linii bramkowej wybić jego klubowy kolega. Wpływ na to miały niekorzystne warunki atmosferyczne, a dokładniej rzęsisty deszcz. Zawodnicy z Leverkusen odnieśli minimalne zwycięswo po golu Benjamina Henrichsa z 72. minuty. Kucz w doliczonym czasie został napomniany żółtą kartką za opóźnianie gry.

Bayer Leverkusen – BATE Borysów 1:0 (0:0)
Henrichs 72

Przypomnijmy, że Legia Warszawa, która dzięki nowym przepisom również ma szansę grania w tych prestiżowych juniorskich rozgrywkach, swój pierwszy mecz rozegra 30 września. Młodzi “Wojskowi” w losowaniu trafili na bułgarski Litex Łowecz. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe i rozpocznie o godzinie 18:00.