Podsumowanie występów polskich zawodników w Championship

Aktualizacja: 24 gru 2017, 12:23
24 gru 2017, 10:53

Dwudziesta trzecia kolejka angielskiej Championship nie była zbyt szczęśliwa dla zespołów, w których występują polscy zawodnicy.

Polscy kibice w Leeds mogli zobaczyć dwójkę polskich zawodników jednak po raz kolejny poza kadrą Leeds United znalazł się Mateusz Klich, który w obecnym sezonie wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach co przełożyło się na 114 minut spędzonych na murawie. W zespole Hull City od pierwszych minut wystąpił Kamil Grosicki jednak nie pomógł swojemu zespołowi, który przegrał 1:0, a jedyną bramkę w meczu zdobył w 29.minucie Pablo Hernández. Zespół Leeds zajmuję piąte miejsce w tabeli z kolei Hull City z zaledwie 22 punktami na koncie plasuje się na dziewiętnastej pozycji.

Leeds United AFC – Hull City 1:0 (1:0)
Hernández 29

W zespole Queens Park Rangers od pierwszych minut wystąpił Paweł Wszołek dla którego był to dwudziesty występ w sezonie. Gospodarze na prowadzanie wyszli w 37.minucie po samobójczym trafieniu Flinta. Niestety na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Reid. Zespół Pawła Wszołka zajmuję obecnie osiemnaste miejsce z przewagą siedmiu punktów od strefy spadkowej.

Queens Park Rangers – Bristol City 1:1 (1:0)
Flint 37 (s) – Reid 81 (k)

Ipswich Town, którego zawodnikiem jest Bartosz Białkowski przegrało z Wolverhampton. 30-letni zawodnik rozegrał dobre spotkanie jednak nie zdołał zatrzymać uderzenia Cavaleiro, który zdobył jedyną bramkę w meczu. Wolverhampton, którego zawodnikiem jest Michał Żyro jest liderem tabeli z kolei zespół Bartosza Białkowskiego z trzydziestoma pięcioma punktami plasuje się na dziesiątym miejscu.

Wolverhampton – Ipswich Town 1:0 (1:0)