Podział punktów w Lipsku. Cały mecz Kamila Glika

13 wrz 2017, 22:45

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie 1. kolejki grupy G Ligi Mistrzów pomiędzy RB Lipsk a AS Monaco. Na bramkę Emila Forsberga chwilę później odpowiedział Youri Tielemans.

Było to inauguracyjne spotkanie klubu ze Wschodnich Niemiec w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Klub założony w 2009 roku niedługo musiał czekać na debiut, patrząc na długość istnienia. Przed meczem z AS Monaco bilety w Lipsku rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

W 33. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Do podania z głębi pola od Yussufa Poulsena doszedł Emil Forsberg, który balansował na granicy spalonego. Szwed zabrał się z futbolówką i po indywidualnym rajdzie umieścił piłkę w krótkim rogu bramki strzeżonej przez Diego Benaglio. Ten świetnie asystujący zawodnik miał w polu karnym Timo Wernera, lecz ostatecznie zdecydował się sam zakończyć tę akcję. Na szczęście gospodarzy zrobił to perfekcyjnie.

60 sekund później akcję na drugiej stronie boiska przeprowadziło AS Monaco. Wystarczyło jedno dobre dośrodkowanie w pole karne gracze z Lipska, tam główkę wygrał Diakhaby, a następnie do futbolówki dopadł Youri Tielemans, który na raty pokonał golkipera gospodarzy. To debiutanckie trafienie gracza sprowadzonego latem z Anderlechtu Bruksela.

Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut. W innym meczu grupy G Besiktas Stambuł wygrał na wyjeździe z FC Porto 3-1.

RB Lipsk – AS Monaco 1:1 (1:1)

1:0 Forsberg 33′

1:1 Tielemans 34′