Strzały głową decydujące, Cracovia dzieli się punktami z Ruchem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:30
20 sie 2016, 17:23

Cracovia podzieliła się punktami z Ruchem w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę dla “Niebieskich” zdobył w pierwszej połowie Jakub Arak, a pięć minut przed końcem meczu wyrównał Miroslav Covilo.

W ponad trzydziestostopniowym upale mierzyły się dziś Cracovia z Ruchem Chorzów. Podopieczni Jacka Zielińskiego w poprzedniej kolejce polegli niespodziewanie w starciu z Lechem Poznań, nie pokazując zupełnie żadnej jakości w ofensywie. Z kolei Ruch przystępował do dzisiejszego meczu w lepszych nastrojach, bowiem tydzień temu pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków 2:1.

Przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane, a oba zespoły grały zachowawczo. W 16. min. składną akcję przeprowadziła Cracovia,  Budziński zagrał na jeden kontakt z Wójcickim, a następnie oddał strzał. Bramkarz gości najpierw odbił piłkę przed siebie, ale szybko naprawił błąd. W 34. min. gospodarze powinni objąć prowadzenie – Budziński niesygnalizowanie zagrał do Jendriska, ten zdecydował się na strzał, który nieznacznie minął bramkę. Kiedy wydawało się, że do przerwy kibice w Krakowie nie obejrzą goli, niespodziewanie to Ruch otworzył wynik meczu. Po dośrodkowaniu Lipskiego futbolówkę zgrał Grodzicki, a Arak wpakował ją do siatki.

Cracovia śmielej ruszyła do przodu w drugiej odsłonie meczu, ale nie stwarzała poważnego zagrożenia pod bramką gości. W 54. min. na akcję indywidualną zdecydował się Ćwielong, dograł w pole karne do Araka, jednak jego uderzenie piętą minimalnie minęło słupek. Chwilę później Pasy mogły wyrównać, kiedy to Wójcicki urwał się Oleksemu i zagrał płasko w pole karne, ale dobrze interweniował Konczkowski. W 63. min. Sandomierski uratował gospodarzy od utraty gola, broniąc strzał Araka.

W ostatnim kwadransie gry gospodarze mocno przycisnęli, co przyniosło wymierne efekty w 85. minucie. Wdowiak dośrodkował z prawej flanki, z piłką minął się Lech, co wykorzystał niezawodny w tym sezonie Covilo, pakując głową piłkę do siatki. Zdobyty gol podział motywująco na podopiecznych Jacka Zielińskiego, którzy chcieli zgarnąć pełną pulę w tym meczu. Do końca nie padły jednak już żadne bramki, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Cracovia 1:1 (0:1) Ruch Chorzów

Bramki: Covilo 85′ – Arak 45′

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Diego (84′ Steblecki) – Covilo, Budziński, Jendrisek, Dimun (46′ Vestenicky), Wójcicki (83′ Wdowiak) – Szczepaniak

Ruch: Lech – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Surma, Urbańczyk, Lipski, Mazek (69′ Moneta), Ćwielong (94′ Kowalczyk) – Arak (86′ Nowak)