Pogrom w finale Pucharu Polski

Aktualizacja: 25 cze 2015, 14:36
11 cze 2015, 18:13

Wynikiem 5-0 zakończyło się finałowe spotkanie Pucharu Polski kobiet pomiędzy Medykiem Konin a Górnikiem Łęczna. Bohaterką spotkania została Ewa Pajor, która zdobyła trzy pierwsze bramki.

Mecz finałowy został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gdyni. Piłkarki z Konina od razu przeszły do ataku i już w 16. minucie Ewa Pajor po raz pierwszy wpakowała piłkę do bramki. Młoda zawodniczka kolejne trafienia dołożyła w 28. i 31. minucie spotkania. Drużynę z Łęcznej dobiła przed przerwą Anna Gawrońska podwyższając wynik na 4-0.

Po przerwie zawodniczki z Konina kontrolowały grę, zbytnio nie szarżując. Nie przeszkodziło im to jednak w zdobyciu jedynej bramki w drugie odsłonie gry, której zdobywczynią była Marta Woźniak.

Medyk Konin po raz szósty w historii zdobył Puchar Polski kobiet.