Polacy w Lidze Młodzieżowej: Cały mecz Bielika, Żynel ponownie z czystym kontem

19 paź 2016, 22:26

Również w dniu dzisiejszym młodzi Polacy mierzyli się w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Nasi rodacy mogą być bardzo zadowoleni – dwóch pewnie wygrało swoje mecze, a trzeci zremisował 1:1 na wyjeździe z Celtikiem Glasgow.

W Szkocji swoje spotkanie rozgrywał utalentowany pomocnik Borussii Mönchengladbach Florian Schikowski. Juniorski reprezentant naszego kraju wybiegł w podstawowym składzie gości. Ekipa z Wysp wyszła na prowadzenie w 22. minucie dzięki bramce Michaela Johnstona.

Przyjezdni doprowadzili do remisu w 57. minucie. Do siatki trafił Tilmann Jahn. Schikowski przebywał na placu gry do 82. minuty, kiedy to zmienił go Aaron Herzog. Po trzech kolejkach fazy grupowej UEFA Youth League drużyna młodego Polaka ma na koncie zaledwie 1 punkt.

Celtic Glasgow U-19 – Borussia Mönchengladbach U-19 1:1 (1:0)
Johnson 22 – Jahn 57

Pewnym punktem defensywy Arsenalu Londyn był dziś niewątpliwie Krystian Bielik. Polak wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w starciu domowym z Łudogorcem Razgrad. “Kanonierzy” nie mieli problemów z pokonaniem Bułgarów, odnosząc przekonujące zwycięstwo 3:0.

Już po trzech minutach i golu Reissa Nelsona londyńczycy objęli prowadzenie. W końcówce do bramki dwukrotnie trafił Edward Nketiah, co dało Arsenalowi pierwszą wygraną w tej edycji UYL.

Arsenal Londyn U-19 – Łudogorec Razgrad U-19 3:0 (1:0)
Nelson 3, Nketiah 81, 87 (k)

Swojego przedstawiciela mieliśmy również w rewanżowym meczu 1. rundy mistrzowskiej. Najlepsi młodzi piłkarze z Austrii – Red Bill Salzburg, mierzyli się z Vardarem Skopje z Macedonii. Już po pierwszym meczu było wiadomo, kto awansuje do następnego etapu rozgrywek, bowiem drużyna Bartłomieja Żynela wygrała przed trzema tygodniami aż 5:0.

Dzisiaj również młody Polak zachował czyste konto i mógł obserwować, jak jego koledzy strzelają kolejne trzy gole. Ekipa z Macedonii dzielnie broniła się aż do 69. minuty, kiedy worek z bramkami rozwiązał Philipp Sturm. Następne dwie bramki padły dopiero w końcówce meczu. W 84. minucie na 2:0 dla gości strzelił Oliver Filip, a niespełna 120 sekund później rezultat meczu ustalił Nicolas Meister.

Vardar Skopje U-19 – Red Bull Salzburg U-19 0:3 (0:0)