Polacy mistrzami w rugby!

26 mar 2016, 18:30

Reprezentacja polskich rugbistów do lat 18 pokonała Holandię 9:8 (3:8) w wielkim finale Mistrzostw Europy U-18, zdobywając w ten sposób European Trophy.

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie zdominowali Holendrzy. To oni byli zdecydowanie lepsi i objęli prowadzenie w meczu. Później jednak było tylko lepiej. Nasi młodzi zawodnicy opanowali z minuty na minutę sytuację w środku pola.

Początkowo ciężko było jednak przedrzeć się przez strefę defensywną rywala. Punkty przyszły dopiero z czasem. Choć do przerwy przegrywaliśmy 3:8, nie poddaliśmy się. Polacy zanotowali fenomenalną drugą połowę, po której zwyciężyli 9:8. Na szczególne pochwały zasługuje przede wszystkim Kamil Brzozowski – to on zdobył wszystkie punkty dla naszej kadry.