Ekstraliga Rugby 2016/17: Podsumowanie III kolejki

3 paź 2016, 18:19

W grupie A Budowlani Łódź przegrywają z Pogonią Siedlce, zaś Arka Gdynia wygrywa z Budowlanymi Lublin. Grupa B to przegrana Orkana Sochaczew z Lechią Gdańsk oraz wygrana Ogniwa Sopot nad Juvenią Kraków.

Kolejna runda Ekstraligi za nami. W grupie A Arka Gdynia wygrała na własnym boisku z Budowlanymi Lublin. Gdynianie nie dali szans drużynie z Lublina, która wróciła w tym roku do najwyższej klasy rozgrywek w Polsce. Arka zdobyła pięć przyłożeń, a wynik podwyższyła 4 razy, a lublinianie przyłożyli dwa razy.
W końcowych rozrachunku dało to wynik 33:10.
W drugim meczu grupy A Pogoń Siedlce wygrała nad urzędującym Mistrzem Polski Budowlanymi Łódź. Wynik tego spotkania to 18:17.

Grupa B to mecze Ogniwa Sopot z Juvenią Kraków oraz Orkana Sochaczew z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz odbywający się w Sopocie zakończył się wysokim wynikiem, który wyniósł 65:5.
Drugi mecz tej grupy to ten pomiędzy Orkanem Sochaczew, a Lechią Gdańsk. Obie drużyny w tym sezonie zaznały smak wygranej oraz gorycz porażki. Mecz w Sochaczewie stał na wysokim poziomie. Obie drużyny podkreślały, że będzie to mecz walki. Do przerwy Orkan niespodziewanie prowadził z Wicemistrzem Polski 14:13. Druga połowa była równie wyrównana. Lechici nie dawali za wygraną, a sochaczewianie stwarzali sobie sytuacje, z których mogli zdobyć punkty. Mimo sportowej walki na boisku Orkan Sochaczew przegrał z Lechią Gdańsk 21:27.

Kolejna kolejka Ekstraligi Rugby już w kolejny weekend.