Polski dzień w angielskiej Championship – podsumowanie soboty

6 sie 2016, 19:27

W angielskiej Championship rozegrano dziś kolejnych 9 spotkań 1. kolejki. Na boiskach 2 ligi angielskiej zobaczyliśmy Polaków, bądź zespoły, w których polscy zawodnicy grają. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie spotkań meczów “polskich” zespołów.

Wszystkie dziewięć sobotnich meczów rozpoczęto o 16:00. W 4 z nich grały zespoły, w których grają bądź grać powinni Polacy. Na boiskach pojawiło się dwóch polskich bramkarzy (Kuszczak, Białkowski), Perquis został na ławce rezerwowych, a kontuzjowanego Żyry zabrakło w składzie Wolves.

SPOTKANIA “POLSKICH” ZESPOŁÓW:

Birmingham 0:0 Cardiff

Pełne 90 minut w drużynie gospodarzy rozegrał Tomasz Kuszczak. Polak interweniował 5-krotnie, mając swój udział w remisie z klubem, który w 2014 spadł z Premier League.

Nottingham 4-3 Burton

Zwycięski mecz zespołu Nottingham z ławki rezerwowych obejrzał Damien Perquis. Były reprezentant Polski dołączył do angielskiego zespołu tego lata.

Ipswich 4-2 Barnsley

Kolejny Polak w składzie swojego zespołu, kolejny bramkarz. Bartosz Białkowski rozegrał 90 minut w barwach Ipswich. Obronił 3 strzały, przepuścił 2. Warto wspomnieć o wyczynie napastnika Ipswich Granta Warda, który wchodząc z ławki rezerwowych, zdobył hat-tricka.

Rotherham 2-2 Wolves

Zespół Michała Żyry zremisował mecz, Polaka nie było w kadrze swojego zespołu. Polak jest kontuzjowany.