Wynik lepsza niż gra. Polacy wygrywają z Albanią w piknikowej atmosferze

27 mar 2023, 22:40

Reprezentacja Polski udanie odpowiedziała na porażkę z Czechami sprzed kilku dni. Choć biało-czerwoni nie pokazali się ze zbyt efektownej strony, wygrali 1:0 po bramce Karola Świderskiego.

Po fatalnym spotkaniu z Czechami w piątek (1:3), kibice domagali się zdecydowanej poprawy gry od piłkarzy Fernando Santosa. Szansa była na to spora, bowiem ich rywalem byli Albańczycy, a do tego grali na PGE Narodowym, który w wielu przypadkach okazywał się być szczęśliwym obiektem.

Świderski daje prowadzenie do przerwy

Pierwsze fragmenty spotkania nie były szczególnie porywające. Znaczącą przewagę w posiadaniu piłki mieli Polacy, ale jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 22. minucie Sokol Cikalleshi oddał silny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego, ale ten świetnie sobie z nim poradził.

W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, ale w 41. minucie nastąpił kluczowy moment. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Jakuba Kamińskiego, który oddał strzał z dystansu, ale trafił jedynie w słupek. W idealnym miejscu znalazł się jednak Karol Świderski, który delikatnym strzałem otworzył wynik meczu.

Polacy dowieźli wynik do końca

Pod koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy dwukrotnie bardzo groźnie zaatakowali Albańczycy. Ponownie świetnie zachował się Wojciech Szczęsny, który poradził sobie z groźnymi uderzeniami Myrto Uzuniego i Kristjana Asllaniego. Kilka minut później kapitalną akcją popisał się Robert Lewandowski – minął dwóch rywali i przelobował bramkarza, ale jeden z obrońców w ostatniej chwili uratował sytuację.

W kolejnych minutach gra była dość wyrównana, a ataki goście nie przynosiły zbyt wielu konkretów. W 74. minucie bliski trafienia do siatki był Jakub Kiwior, jednak po strzale głową piłką o centymetry minęła słupek bramki.

W 88. minucie Polacy znowu mieli sporo szczęścia, gdy Myrto Uzuni znalazł się kilka metrów przed bramką, ale nie trafił w światło bramki. Ostatecznie Polacy odnieśli zwycięstwo, choć styl gry, jak również atmosfera na PGE Narodowym były dalekie od idealnych.

Polska vs Albania 1:0
1:0 Karol Świderski 41′