Polacy z Superpucharem Rosji!

Aktualizacja: 6 lip 2019, 23:30
6 lip 2019, 20:44

Lokomotiv Moskwa zdobył Superpuchar Rosji pokonując 3-2 Zenit St. Petersburg. Cały mecz w drużynie zdobywcy pucharu rozegrali Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak.

Mecz zapowiadał się na fantastyczne widowisko, naprzeciwko siebie stanęły zdecydowanie dwa najlepsze zespoły w Rosji, mistrz Zenit oraz wicemistrz i zdobywca krajowego pucharu Lokomotiv. Oczywiście w drużynie z Moskwy nie mogło zabraknąć naszych rodaków, Rybus wystąpił na pozycji lewego obrońcy, natomiast Krychowiak zagrał na środku pomocy.

W spotkaniu nasi piłkarze przechodzili z nieba do piekła i odwrotnie. Zaczęło się fantastycznie, już w 6 minucie zdobywcy krajowego pucharu wyszli na prowadzenie po golu Smołowa. Gdy wydawało się ze do połowy wynik nie ulegnie zmianie, bramkę do szatni strzelił Azmoun. Druga część spotkania nie zaczęła się najlepiej, Maciej Rybus nie zablokował dośrodkowania i ponownie w 52 minucie Azmoun wyprowadził Zenit na prowadzenie.

Końcówka należała jednak dla Lokomotiva, w 79 minucie Grzegorz Krychowiak wypatrzył Miranczuka, a ten doprowadził do wyrównania. Zaledwie trzy minuty później było już po meczu, bohater meczu Aleksiej Miranczuk ponownie zdobywa bramkę i tym samym Superpuchar jedzie do Moskwy.