Polacy ze srebrem na MŚ!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 12:37
21 paź 2019, 08:45

Reprezentacja Polski w piłce nożnej aktualnym wicemistrzem świata. Tak, to nie pomyłka, a stwierdzenie. Polacy zdobyli srebrny medal podczas tegorocznych MŚ w socca.

Biało-czerwoni doszli do finału po tym jak pewnie wygrali walkę w grupie i swoich przeciwników w rundzie pucharowej. Polacy rywalizowali w grupie C, a ich przeciwnikami byli Litwini, Marokańczycy, Walijczycy i Belgowie. W przeciwieństwie do znanej nam piłki jedenastoosobowej, o zwycięstwo nie były się ekipy z Belgii, Walii i Polski, a Polski i Litwy. Nasi kadrowicze pokonali trzech rywala, a w tym gronie znalazły się Maroko, Litwa i Belgia. Z Walią biało-czerwoni zremisowali. Nie przeszkodziło to jednak w zajęciu 1. miejsca w grupie, co pozwoliło w 1/16 mierzyć się z Bułgarią. Polacy pewnie ograli drużynę z Bałkanów 3:0, zaś w ćwierćfinale wygrali z Meksykiem 7:3. W meczu o finał polscy piłkarze mierzyli się z Mołdawią, którą pokonali 4:1. W finale przeciwnikiem Polaków była Rosja, która niestety okazała się za mocna. W pierwszej połowie w ciągu niecałej minuty Polacy stracili dwie bramki w starciu z Rosjanami ,a  zdobył je Rustam Ramazanow. Tuż po wznowieniu gry gola zdobył Marcin Rosiński, ale po chwili bramkę dla Rosjan strzelił Andriej Pawłow. Biało-Czerwoni odpowiedzieli jedynie trafieniem Bartłomieja Dębickiego.