Strona główna Bez kategorii Polak nieoczekiwanie odchodzi z niemieckiego zespołu!

Polak nieoczekiwanie odchodzi z niemieckiego zespołu!

0

Piotr Ćwielong rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z niemieckim drugoligowcem, Vfl Bochum.

Niegdyś trzykrotny mistrz Polski, reprezentant Polski i obiecujący talent polskiej ekstraklasy. Dzisiaj jego były klub oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z 30-letnim pomocnikiem. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w wieku 18 lat, w chorzowskim Ruchu, którego jest wychowankiem.

Po trzech świetnych sezonach spędzonych w “Niebieskich” został sprzedany do Wisły Kraków. Z “Białą Gwiazdą” zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2007/2008. Nie zdołał się jednak przebić do podstawowego składu i w 2008 roku został wypożyczony na rok do swojego byłego klubu Ruchu Chorzów. W sezonie 2008/2009 po powrocie do Wisły Kraków, Ćwielong został mistrzem Polski po raz drugi. Po trzyletnim pobycie w krakowskiej drużynie, wychowanka Ruchu Chorzów kupił Śląsk Wrocław, z którym w sezonie 2011/2012 sięgnął po jego trzecie Mistrzostwo Polski.

8 czerwca 2013 roku “Pepe” podpisał 4-letni kontrakt z Vfl Bochum. Co ciekawe, w pierwszym meczu Pucharu Niemiec strzelił dwie bramki, natomiast w kolejnym meczu ligowym zepsuł dobre wrażenie, dostając czerwoną kartkę. Jesienią tego samego roku pomocnik został powołany przez Adama Nawałkę. Zadebiutował 19 listopada na INEA Stadion w Poznaniu, w meczu z Irlandią, który zakończył się bezbramkowym remisem.

W kolejnych sezonach Polak przez swoją słabą grę grał bardzo mało. Często nie był brany pod uwagę podczas ustalania składów. Od dziś Piotr Ćwielong nie jest już piłkarzem Vfl Bochum i nie ma się temu co dziwić patrząc na jego ostatnią dyspozycję w niemieckim klubie.

Komentarze