Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Polak oficjalnie w Leicester!

Polak oficjalnie w Leicester!

0

Długo musieliśmy czekać, ale w końcu jest oficjalna informacja. Bartosz Kapustka podpisał 5-letni kontrakt z mistrzem Anglii – Leicester City! Cracovia otrzyma za ten transfer pewne 5,5 miliona euro, plus ewentualny milion euro bonusów. Jest to nowy rekord transferowy polskiej Ekstraklasy! 

Saga trwała już kilka tygodni, a menedżer oraz sam zawodnik, urywali wszelkie rozmowy dotyczące tego transferu. Mimo, że trener Ranieri oficjalnie ogłosił, że jest bardzo mocno zainteresowany usługami 19-letniego Polaka, to aż do dnia dzisiejszego czekaliśmy, czy jego słowa naprawdę się sprawdzą. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2021 roku. Kapustka zagra z 14. numerem na koszulce.

W Cracovii grał od początku swojej “profesjonalnej” kariery. W tym czasie rozegrał 65 spotkań, w których strzelił 8 bramek, a także zaliczył 12 asyst. Na boisku spędził nieco ponad 4000 minut. W tym czasie przekonał do siebie m.in. trenera Adama Nawałkę, który wystawił go w 11 meczach reprezentacji Polski, w których 19-letni Polak zdobył 2 bramki. W tym czasie przekonał do siebie również skautów z całej Europy. Na Polaka polowały największe marki, ale to Leicester City jest jego pierwszą, zagraniczną przystanią w piłkarskiej karierze!

POWODZENIA BARTEK!

Komentarze