Strona główna Piłka nożna Polak powalczy o utrzymanie na zapleczu słowackiej ekstraklasy

Polak powalczy o utrzymanie na zapleczu słowackiej ekstraklasy

0

Szymon Gruca, który od trzech lat występuje na boiskach drugiej ligi słowackiej, niebawem będzie miał za zadanie utrzymać się na zapleczu Fortuna Ligi wraz ze swoim FK Poprad.

Zespół polskiego pomocnika pokonał w spotkaniu 21. kolejki ekipę MŠK Rimavská Sobota, dzięki czemu stał się najlepszą ekipą wschodniej grupy spadkowej. Wobec takiego stanu rzeczy Grucę i jego kolegów z drużyny czeka teraz występ w barażach o utrzymanie, którego pierwszym etapem będzie starcie ze zwycięzcą grupy zachodniej, w której na ten moment liderują rezerwy ekstraklasowego Spartaka Trnava. Jeśli Poprad wygra tej pojedynek, będzie musiał pokonać jeszcze najsłabszą ekipę grupy mistrzowskiej.

W sobotnim starciu klub Polaka wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie po samobójczym trafieniu Dejana Lačaraka. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Piłkę w siatce umieścił Ukrainiec Władysław Mazur, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którym komplet punktów w samej końcówce dał Jozef Kapláň. Grucy, który w tym sezonie mógł liczyć na regularne występu tym razem zabrakło w meczowej kadrze Popradu.

MŠK Rimavská Sobota – FK Poprad 1:2 (0:1)
Mazur 57 – Lačarak 34 (s), Kapláň 90

Komentarze