Polak szaleje w Australii. Hat-trick i miejsce w historii ligi [WIDEO]

4 lis 2023, 13:22

Oskar Zawada po raz kolejny zachwycił kibiców w australijskiej A-League. Jego Wellington Phoenix w trzeciej kolejce ligowych rozgrywek rozbiło u siebie 5:2 Brisbane Roar, a polski napastnik strzelił trzy gole. Stał się pierwszym Polakiem, który ustrzelił hat-tricka w tej lidze.

Kapitalny mecz i hat-trick Zawady

Mający za sobą bardzo udany debiutancki sezon w Australii polski napastnik w nowe rozgrywki również wszedł udanie. W drugiej kolejce A-League jego Wellington Phoenix wygrało 2:1 z Perth Glory, a Zawada miał udział przy obu golach – wpisał się na listę strzelców i zanotował asystę.

W sobotę wczesnym rankiem polskiego czasu drużyna z Nowej Zelandii grała przed własną publicznością z Brisbane Roar. Od pierwszej minuty musiała gonić wynik, ale do przerwy prowadziła 2:1 – bramki dla Wellington Phoenix strzelali Tim Payne i Oskar Zawada.

W 53. minucie goście wyrównali na 2:2, ale potem na boisko istnieli już tylko gospodarze. Popisową połowę rozegrał polski napastnik, który wpisywał się na listę strzelców w 63. i 90. minucie, ustalając tym samym rezultat tego starcia na 5:2.

Zawada zapisał się w historii

Oskar Zawada stał się tym samym pierwszym Polakiem w historii, który ustrzelił hat-tricka w meczu australijskiej ligi. Jego jedynym poważnym konkurentem pod tym względem mógłby być Adrian Mierzejewski, który w barwach Sydney FC strzelił 14 bramek, ale ani razu nie ustrzelił trzech w jednym meczu.

Nikt nie gra tak, jak Jagiellonia. Białystok znów na czele tabeli PKO BP Ekstraklasy