Polanski na ławce, zwycięstwo Hoffenheim

19 mar 2016, 17:33

Hoffenheim pokonało na wyjeździe HSV 3:1 w 27. kolejce niemieckiej Bundesligi. W drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Eugen Polanski.

Spotkanie HSV z Hoffenheim od początku było bardzo żywiołowe. W 20. minucie sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gości, którego na bramkę zamienił Kramaric. Trzy minuty później na 2:0 dla Hoffenheim podwyższył Volland.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. Już w 30. minucie podyktowany został… kolejny rzut karny – tym razem w przeciwną stronę. Strzał z 11 metrów na gola zamienił Hunt, dając ekipie z Hamburga kontakt.

W drugiej połowie Hoffenheim jednak postawiło na swoim. W 67. minucie gry do siatki trafił Vargas, który dosłownie 5 minut wcześniej zmienił na murawie Kramaricia.

Hoffenheim wygrało ostatecznie z HSV 3:1, dzięki czemu wyszło ze strefy spadkowej. Obecnie zajmuje 16. pozycję w tabeli Bundesligi. Hamburger spadł za to na 12. pozycję.