Polki bez szans w spotkaniu ze Szwedkami

2 cze 2016, 20:56

Reprezentacja Polski kobiet przegrała ze Szwecją 0:4 (0:1) w meczu eliminacji EURO 2017. Mecz odbył się w Łodzi na stadionie przy al. Unii.

Dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale jeszcze przed przerwą Szwedki otworzyły wynik spotkania. W 40 minucie Amanda Ilestedt zdobyła bramkę po strzale głową. Po przrwie było już zdecydowanie gorzej, bowiem skandynawski zespół pokonywał Annę Szymańską jeszcze trzykrotnie. Na listę strzelczyń wpisywały się jeszcze Lotta Schelin, Kosovare Asllani i  Fridolina Rolfö.

Obecnie nasz zespół zajmuje czwarte miejsce w grupie 4, ale ma tyle samo punktów co trzecie Dunki, z którymi zmierzymy się 7 czerwca w Viborgu.

Polska – Szwecja 0:4 (0:1)

Bramki: Amanda Ilestedt 40, Lotta Schelin 60, Kosovare Asllani 70, Fridolina Rolfö 87

Polska: 12. Anna Szymańska – 5. Aleksandra Sikora, 14. Jolanta Siwińska, 15. Agata Guściora, 4. Hanna Konsek – 3. Paulina Dudek (46, 11. Ewelina Kamczyk), 6. Joanna Wróblewska, 20. Sylwia Matysik, 10. Silvana Chojnowski (90, 8. Dominika Grabowska), 2. Martyna Wiankowska – 9. Ewa Pajor (73, 18. Nikol Kaletka)

Szwecja: 1. Hedvig Lindahl – 15. Jessica Samuelsson, 14. Amanda Ilestedt, 4. Emma Berglund, 6. Magdalena Eriksson – 22. Olivia Schough (62, 18. Fridolina Rolfö), 23. Elin Rubensson (74, 2. Josefin Johansson), 7. Lisa Dahlkvist, 9. Kosovare Asllani, 10. Sofia Jakobsson (62, 11. Stina Blackstenius) – 8. Lotta Schelin

Żółte kartki: Matysik, Szymańska, Kamczyk, Konsek – Eriksson, Samuelsson, Berglund