Polki ponownie gromią w eliminacjach Mistrzostw Świata!

24 lis 2017, 20:06

Kobieca reprezentacja Polski rozegrała swój trzeci mecz w ramach eliminacji do Mundialu. Biało-czerwone rozbiły na wyjeździe Albanię 4:1 (3:0) i mają obecnie na swoim koncie 6 punktów w grupie 2.

Podopieczne Miłosza Stępińskiego były zdecydowanymi faworytkami tego starcia, co potwierdziły na boisku. Już w 5. minucie prowadzenie dała Aleksandra Sikora. Nie minął kwadrans od pierwszego gwizdka, a Polki zdołały powiększyć przewagę. Precyzyjnym uderzeniem głową popisała się Agata Guściora. Do szatni przyjezdne schodziły z 3-bramkową zaliczką. Sprytem w polu karnym błysnęła Agnieszka Winczo.

Napastniczka niemieckiego BV Cloppenburg po raz drugi dzisiejszego wieczora wpisała się na listę strzelczyń w 66. minucie. 33-letnia zawodniczka zdecydowała się na uderzenie z około 30 metrów i przelobowała bramkarkę gospodyń, zmieniając wynik na 4:0 dla Polski. Albanki nie poddały się i w 78. minucie zanotowały honorowe trafienie. Rezultat ustaliła Megi Doçi.

Biało-czerwone po 3 spotkaniach eliminacyjnych mają na koncie 6 punktów. Prócz dzisiejszego triumfu nad Albanią, w takim samym stosunku uporały się one z Białorusią, a przegrały 1:2 z liderem grupy, Szwajcarią.

Albania – Polska 1:4 (0:3)
Doçi 78 – Aleksandra Sikora 5, Agata Guściora 13, Agnieszka Winczo 36, 66

Albania: Marigona Zani – Luçie Gjini, Arbiona Bajraktari, Albina Rrahmani, Sara Maliqi – Lavdie Begolli (86, Erida Bajrakurtaj), 9. Geldona Morina, Esmeralda Franja, Furtuna Velaj (76, Kristina Maksuti), Megi Doçi – Zylfije Bajramaj (54, Qëndresa Krasniqi)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska (61, Dagmara Grad), Agata Guściora, Martyna Wiankowska – Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk (73, Emilia Zdunek), Ewa Pajor (67, Julia Matuschewski), Ewelina Kamczyk – Agnieszka Winczo