Polki minimalnie lepsze od Finlandii w meczu towarzyskim

7 kwi 2017, 20:51

Kobieca reprezentacja Polski pokonała w spotkaniu towarzyskim Finlandię 1:0 (1:0). Zwycięstwo naszym rodaczkom zapewniła Ewa Pajor, trafiając do siatki już na początku meczu.

Podopieczne Miłosza Stępińskiego mogły objąć prowadzenie już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku, jednak Ewa Pajor w sytuacji sam na sam z bramkarką gości nie była w stanie trafić do siatki, a nawet gdyby jej się to udało, arbiter odgwizdała pozycję spaloną. Młoda piłkarka Wolfsburga dopięła jednak swego już cztery minuty później. Futbolówkę odebrała Agnieszka Winczo i posłała prostopadłą piłkę do 20-letniej napastniczki “Wilczyc”, która bez najmniejszych problemów otworzyła wynik tego starcia.

W 17. minucie Finki były bliskie zanotowania bramki samobójczej, kiedy to po rzucie rożnym odbita od głowy zawodniczki gości piłka trafiła w słupek. Dobijać próbowała Sandra Sałata, jednak włożyła w strzał zbyt wiele siły i futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Najwięcej zagrożenia po stronie gości stwarzała Ria Öling, która w 26. minucie wykorzystała indywidualny błąd Emilii Zduńczyk i oddała strzał minimalnie obok dalszego słupka. Cztery minuty ta 22-letnia fińska pomocniczka spróbowała swoich sił z dystansu, lecz także tym razem zabrakło nieco precyzji i Katarzyna Kiedrzynek nie musiała pokazywać próbki swoich umiejętności.

Na pierwszy celny strzał po stronie gości kibice zgromadzeni na stadionie w Pruszkowie musieli czekać aż do 55. minuty, kiedy to piłkę wprost w ręce Katarzyny Kiedrzynek posłała Kaisa Collin. Dziesięć minut później fatalny błąd w obronie popełniły Finki, które wpadły na siebie i dopiero w ostatniej chwili zdołały wybić futbolówkę niemal z linii bramkowej. Zmiany przeprowadzone w drugiej połowie nie wpłynęły pozytywnie na grę Polek, które oddały inicjatywę rywalkom. Finki nie potrafiły jednak oddać groźnego uderzenia, które zaskoczyłoby Kiedrzynek i spotkanie zakończyło się minimalną wygraną biało-czerwonych.