Polki remisują z Węgierkami w eliminacjach do ME U-17

Aktualizacja: 13 paź 2016, 20:26
13 paź 2016, 16:57

Reprezentacja Polski U-17 kobiet zremisowała wyjazdowe spotkanie z Węgrami 2:2 (1:2), rozegrane w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Alicja Materek i Anna Kowalczyk.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla Polek, gdyż już po 25 minutach rywalki prowadziły 2:0. Najpierw po dośrodkowaniu Réki Csolti piłkę we własnej bramce umieściła Aleksandra Stasiak, a później na listę strzelczyń wpisała się Fanni Vachter. Jeszcze przed przerwą udało się zdobyć kontaktową bramkę, dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego przez Alicję Materek, po faulu na której “jedenastka” została podyktowana. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego było już 2:2, a piłkę w siatce umieściła Anna Kowalczyk. Chwilę później Ráhel Váradi ujrzała drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czego gospodynie musiały grać w osłabieniu. Udało im się nie stracić trzeciej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów, który to Polkom zagwarantował zwycięstwo w grupie.

Nasz zespół w trzech spotkaniach zgromadził siedem punktów, podobnie jak drugie w tabeli Węgierki. Losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy odbędzie się 11 listopada. Tego samego dnia zostanie ogłoszony gospodarz turnieju grupowego.