Strona główna Piłka nożna Piłka kobieca Polki zagrają w Algarve Cup!

Polki zagrają w Algarve Cup!

0
Foto: Twitter (Łączy nas piłka kobieca)

Reprezentacja Polski Kobiet zagra w najważniejszym i najbardziej prestiżowym europejskim turnieju towarzyskim “Algarve Cup”.

Po dziesięciu latach Reprezentacja Polski ponownie zagra w turnieju Algarve Cup, rozgrywanym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Portugalii. To będzie już jego XXVI edycja. Polki wcześniej brały udział w tym turnieju w latach 2008 i 2009.

Polki jadą na ten turniej w roli “kopciuszka”. Nasza reprezentacja aktualnie zajmuje 34. miejsce w rankingu FIFA. W grupie będziemy się musieli zmierzyć z Hiszpanią oraz Holandią – aktualnymi mistrzyniami Europy. W rankingu FIFA zajmują 7. miejsce, a Hiszpania 12.

W turnieju ma zagrać 12 reprezentacji narodowych. Zostaną one podzielone aż na cztery grupy co oznacza, że każda drużyna rozegra po dwa mecze w grupie plus końcowy mecz z zespołem z innej grupy.

Dla naszej reprezentacji jest to z pewnością spore wyróżnienie. Udział w takim turnieju dostarczy wielu wrażeń, a przede wszystkim emocji piłkarskich. Polki będą mogły stanąć do walki z najlepszymi i sprawdzić swoje umiejętności. Będzie to bardzo dobra lekcja futbolu, dla naszej kadry. Podopieczne trenera Stępińskiego nie jadą tam wygrywać, a zdobywać cenne doświadczenie!

Oczywiście życzymy powodzenia!

Algarve Cup 2019

A: Kanada, Islandia, Szkocja
B: Holandia, Hiszpania, Polska
C: Dania, Norwegia, Chiny
D: Szwecja, Szwajcaria, Portugalia

źródło kobiecapilka.pl

Komentarze