Polki zwieńczyły znakomitą Ligę Narodów. Wygrały z Grecją i są już w Dywizji A!

5 gru 2023, 20:52

Polskie piłkarki po raz kolejny potwierdziły świetną formę. W ostatnim meczu Ligi Narodów kobiet w Dywizji B podopieczne Niny Patalon wygrały w Sosnowcu 2:0 z Greczynkami. Już wcześniej Polki zapewniły sobie dodatkową korzyść w postaci łatwiejszej drogi w eliminacjach Euro 2025.

Polki kończą zmagania w grupie zwycięstwem

Piłkarki reprezentacji Polski mają za sobą bardzo udaną premierową edycję Ligi Narodów UEFA kobiet. Zmagania w tych rozgrywkach są powiązane z eliminacjami Euro 2025, w których Biało-Czerwone będą miały łatwiejszą przeprawę. Dzięki wygranej przed kilkoma dniami 1:0 nad Ukrainkami, znacznie przybliżyły się do awansu na turniej.

W ostatnim meczu Ligi Narodów UEFA w grupie 3, podopieczne Niny Patalon mierzyły się w Sosnowcu z Greczynkami. W pierwszej połowie Biało-Czerwone przeważały, a nagrodą za to była bramka, jaką w 37. minucie po bardzo ładnej i sprawnej kontrze strzeliła Ewa Pajor.

Po zmianie stron Polki spokojnie kontrolowały przebieg spotkania, a w 59. minucie podwyższyły prowadzenie. Po ładnym dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk z prawej strony, Kinga Kozak popisała się ładnym strzałem pod poprzeczkę i ustaliła w ten sposób rezultat na 2:0.

Polska vs Grecja 2:0
1:0 Ewa Pajor 37′
2:0 Kinga Kozak 59′

Polki tym samym pewnie wygrały zmagania w grupie 3 w Dywizji B, dzięki czemu w kolejnej edycji Ligi Narodów będą rywalizować w najwyższej Dywizji A.