Strona główna Piłka nożna Polska blisko awansu. Baraże prawie pewne!

Polska blisko awansu. Baraże prawie pewne!

0
Foto: UEFA.com

Reprezentacja Polski prowadzi w grupie G eliminacji do Mistrzostw Europy 2020, lecz na barkach biało-czerwonym siedzą Słowenia i Austria, a z niewielką stratą do czołówki sklasyfikowane są Izrael i Macedonia. Mimo to ekipa Jerzego Brzęczka może sobie pozwolić na chwilę słabości, gdyż w razie niepowodzenia w eliminacjach, deską ratunku zostaną baraże, w których rywalizują najlepsze ekipy z Ligi Narodów.

Awans na Euro 2020 uzyskają po dwie najlepsze reprezentacje z każdej eliminacyjnej grupy. O udział na Mistrzostwach Europy biją się łącznie 55 reprezentacji, podzielonych na 10 grup. Tym samym po jesiennych spotkaniach pewnym gry na przyszłorocznych zawodach będzie 20 drużyn. O awans muszą bić się wszystkie europejskie narodowości, wśród których znajduje się nawet zwycięzca pierwszej edycji Ligi Narodów – Portugalia.

Mimo to, Portugalczycy mają zagwarantowany udział w rundzie play-off eliminacji, gdyż są najwyżej sklasyfikowaną ekipą po pierwszym sezonie Ligi Narodów. Jeśli drużyna Fernando Santosa znajdzie się w najlepszej dwójce grupy B, pewnym walki w barażach będzie przegrany finału Ligi Narodów – Holandia.

Tam miejsce zagwarantowane jest tylko dla czterech najlepszych narodowości każdej dywizji Ligi Narodów, które w zasadniczej fazie eliminacji nie zdołali wypracować awansu.

Polacy, którzy spadli do drugiej dywizji (to może się jeszcze zmienić, ponieważ UEFA już myśli o rozszerzeniu dywizji pierwszej, dzieki czemu zostałyby w niej Niemcy i własnie Polacy) zdołali zachować miejsce w czołowej dziesiątce Ligi Narodów, w związku z czym losowani byli z pierwszego koszyka, co pozwala realnie myśleć o grze w fazie play-off. Biało-czerwoni nie są zobligowani wygrać, ani zająć 2. pozycji w grupie G, a mimo to zagrają w marcowych spotkaniach. Wszystko dzięki korzystnemu układzie sił w innych zestawieniach. Z drużyn, które w klasyfikacji Ligi Narodów są przed nami, liderami w swoich eliminacyjnych grupach są: Anglia (9 pkt), Chorwacja (10 pkt), Hiszpania (18 pkt), Francja (12 pkt), Belgia (18 pkt) i Włochy (18 pkt). Oprócz tego, na 2. pozycji grupy B sklasyfikowana jest Portugalia z dorobkiem 5 punktów. W związku z tym bez pozycji premiowanej awansem z drużyn, które wyprzedzały nas w rankingu Ligi Narodów są Holandia i Szwajcaria.

Co więcej, pewnym gry w barażach będzie najlepsza czwórka z dywizji B, C i D Ligi Narodów. Wśród nich są: Ukraina, Szkocja, Finlandia, Norwegia, Serbia, Gruzja, Białoruś, Kosowo i Macedonia,  która wraz z Polakami mierzy się w grupie G eliminacji do ME.

W związku z tym awansem z polskiej grupy może cieszyć się aż pięć drużyn, ponieważ na pozycjach premiowanych grą na Euro są także Kosowo, Ukraina, Dania, Szwecja i Finlandia. Jeśli za pierwszym razem możliwość gry na Mistrzostwach Europy zapewniła by sobie Ukraina i Szwecja pewnym gry w barażach byłaby Austria, zaś po 1. i 2. miejsce grupy G mogłyby sięgnąć Izrael i Słowenia.

Z drugiej strony może się okazać, że Polska, która w najgorszym układzie sił wylądowałaby na 5. pozycji zdołałaby awansować na Euro, a trzeci Izrael nie zagrałby nawet w barażach. Pewnym jest natomiast awans dwóch najlepszych drużyn i udział Macedonii Północnej w późno zimowych barażach.

 

 

  http://credit-n.ru/offers-zaim/otlnal-microzaimi.html

Komentarze