Polska bliżej EURO 2016! Gruzja rozbita w drugiej połowie!

Aktualizacja: 14 cze 2015, 11:26
13 cze 2015, 19:52

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Gruzją 4-0 (0-0) w spotkaniu eliminacji EURO 2016. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Arkadiusz Milik oraz trzy Robert Lewandowski. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w komplecie zapełnionym przez naszych kibiców.

Już od pierwszej minuty nasza reprezentacja przejęła inicjatywę i chciała szybko zdobyć bramkę. Dobrze funkcjonowały skrzydła oraz boczni obrońcy często włączający się w akcje ofensywne. W dziesiątej minucie powinno być 1-0, ale Kamil Grosicki po świetnym podaniu Łukasza Piszczka strzelił minimalnie obok lewego słupka gruzińskiego bramkarza. W pierwszej części gry okazji na objęcie prowadzenie było jeszcze kilka. Trzy znakomite sytuacje miał nasz kapitan Robert Lewandowski, niestety brakowało szczęścia. Swoich umiejętności strzeleckich próbował również Arkadiusz Milik, niestety jego ładny strzał z dystansu obronił golkiper rywali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsze minuty po przerwie nie były najlepsze w naszym wykonaniu, głównie za sprawą strat w środku pola oraz ofensywnego zrywu Gruzinów. Gorszy okres gry zakończył rzut rożny, a raczej jego wykonanie przez naszych reprezentantów. Pięknie wykonany stały fragment gry, strzałem z dystansu na bramkę zamienił Arkadiusz Milik. Piłka przemieściła się po obwodzie pola karnego prawie tak szybko jak w najlepszych akcjach piłki ręcznej. Jeśli ktoś myślał, że strata bramki zmieni coś w grze Gruzinów i negatywnie wpłynie na ich postawę pomylił się. W kolejnych minutach próbowaliśmy podwyższyć wynik spotkania, ale nie mogliśmy zapomnieć o defensywie. W 78. minucie groźną akcję przeprowadził Czaturian i mógł doprowadzić do wyrównania. Na nasze szczęście ze strzałem poradził sobie Łukasz Fabiański. Jeszcze niebezpieczniej było pięć minut później, kiedy to w poprzeczkę trafił jeden z gruzińskich zawodników. W końcówce Polska nie atakowała już zbyt często i skupiła się na defensywie, aż do 89 minuty. Wówczas indywidualną akcję Arkadiusz Milika pewnie wykończył Robert Lewandowski i było już niemal pewne, że to Polska wygra to spotkanie. To jednak nie był koniec! Dwie minuty później w pole karne dośrodkował Jakub Błaszczykowski, a bramkę strzałem głową ponownie zdobył Lewandowski. Czy to już koniec? NIE. Napastnikowi Bayernu Monachium było mało! “Lewy” raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 4-0

Zdobyte dziś trzy punkty znacznie przybliżyły naszą reprezentację do udziału w mistrzostwach Europy 2016. Polska z dorobkiem czternastu punktów pozostaje liderem grupy D eliminacji do wspomnianej imprezy.

Polska – Gruzja 4-0 (0-0)

Bramki: Milik 62′, Lewandowski 89′, 90’+2, 90’+3.

Skład Polski: Fabiański – Piszczek, Szukała, Pazdan (90′ Komorowski), Rybus – Grosicki (80′ Jodłowiec), Krychowiak, Mączyński, Peszko (64′ Błaszczykowski) – Milik, Lewandowski.