Szansa na wielki turniej? Polska chce zorganizować Euro 2025

Jest szansa na kolejną dużą imprezę sportową w naszym kraju. We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o oficjalnym złożeniu kandydatury do organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. Ostateczna decyzja, komu przydzielony zostanie ten turniej, zapaść ma już w kwietniu.

To byłyby pierwsze mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski

W ostatnich latach Polska miała możliwość gościć kilka wielkich imprez sportowych, jak niedawno zakończone mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, które biało-czerwoni zorganizowali wraz ze Szwecją. Już niedługo kolejne duże wydarzenia mogą zawitać do naszego kraju. W tym mistrzostwa Europy 2025 kobiet.

Polski Związek Piłki Nożnej we wtorek oficjalnie poinformował, że złożył kandydaturę do organizacji Euro 2025. Ma to związek z ogłoszoną 2 lutego strategią na rozwój kobiecej piłki nożnej na lata 2022-2026. Zorganizowanie czempionatu Starego Kontynentu byłoby ogromnym krokiem w rozwoju żeńskiego futbolu w Polsce.

Ugoszczenie Euro 2025 byłoby również wielką szansą dla naszych piłkarek. Polki jeszcze nigdy nie zdołały bowiem awansować do czempionatu Starego Kontynentu. Gdyby udało się zorganizować mistrzostwa w naszym kraju, biało-czerwone nie musiałby brać udziału w kwalifikacjach.

Ponadto mistrzostwa Europy 2025 byłyby doskonałą okazją na popularyzację piłki nożnej kobiet w naszym kraju. Dotychczasowy rekord pod względem frekwencji wynosi zaledwie 8011 kibiców. Tylu fanów oglądało zmagania reprezentacji Polski z Belgią, które rozegrano w ramach eliminacjach do mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski poznała rywali. Wylosowano grupy el. do Euro 2025

 

Podobne teksty

Komentarze

  1. Niestety autor chyba niedokładnie zweryfikował swoje informacje. Polska jest już kandydatem od zeszłego roku, a pierwotnie decyzja odnośnie gospodarza miała zapaść w grudniu 2022. Teraz PZPN przypomniał o kandydaturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama