Polska młodzież przegrała na start eliminacji do EURO U-19. Macedonia była lepsza

11 paź 2023, 19:21

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała mecz inaugurujący eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Wojciecha Kobeszko ulegli drużynie Macedonii Północnej 2:0, tracąc pierwszego gola już 12. minucie. Kwadrans później Dariusz Stalmach z młodzieżówki AC Milanu nie wykorzystał rzutu karnego. Wynik meczu rywale ustalili w 70. minucie meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Biało-czerwoni od bolesnej porażki rozpoczęli przygodę w eliminacjach do EURO 2024, co nie napawa zbyt dużym optymizmem przed kolejnymi spotkaniami z Kazachstanem (14.10) oraz Niemcami (17.10). Optycznie to Polacy przeważali w tym meczu, ale brakowało konkretów w ofensywie. Zamiast tego pojawiły się błędy w defensywie, które skrzętnie wykorzystali rywale.

W 26. minucie przy wyniku 1:0 dla Macedonii do remisu mógł doprowadzić Stelmach grający we włoskiej Primaverze dla Milanu, ale jego intencje doskonale wyczuł bramkarz rywali i nie udało się zmienić przebiegu spotkania. Dwadzieścia minut przed końcem meczu Macedończycy podwyższyli na 2:0.

Porażka na starcie eliminacji mocno komplikuje sprawę awansu, ponieważ Macedonia oraz Niemcy mają po pierwszej kolejce komplet punktów i są zdecydowanie bliżej zagwarantowania sobie miejsca w drugiej rundzie eliminacyjnej. Tym bardziej, że tylko jedna drużyna z trzynastu otrzyma awans z 3. miejsca. Łącznie 27 najlepszych reprezentacji z I rundy eliminacyjnej awansuje do rundy finałowej, w której czeka już rozstawiona Portugalia.

Turniej finałowy odbędzie się w Irlandii Północnej, udział w niej weźmie tylko osiem reprezentacji – siedem wyłonionych w eliminacjach oraz oczywiście gospodarze. Kolejne mecze eliminacyjne z Kazachstanem (14.10) i Niemcami (17.10) odbędą się w Inowrocławiu oraz Bydgoszczy.

Nowy selekcjoner gra w “dziadka” z piłkarzami. “Super energia bije od trenera Probierza”