Polska młodzieżówka remisuje z Rumunią

13 paź 2015, 18:47

Reprezentacja Polski do lat 21 bezbramkowo zremisowała z rówieśnikami z Rumunii. Mecz rozgrywany był w Białymstoku.

Polacy będą gospodarzami Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Dzięki temu nie muszą brać udziału w kwalifikacjach do tej imprezy, grają za to mecze towarzyskie. W czwartek podopieczni Marcina Dorny pokonali 3:1 Izrael.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy na boisku mieli optyczną przewagę. Nie przekładało się to jednak na sytuacje do zdobycia bramki. W pierwszej połowie oba zespoły miały kilka zrywów, ale żadna z akcji nie zakończyła się bramką. Po przerwie oba zespoły wybiegły na boisko w tych samych składach. Niezmieniony pozostał także obraz na boisku, gra była niezbyt interesująca dla kibiców, dobrych sytuacji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Po godzinie gry Krzysztofa Piątka zmienił Radosław Murawski, a w 66. minucie Dariusz Formella zastąpił Kamila Mazka. Chwilę później gra nieco się ożywiła. Najpierw dobrą szansę mieli goście, ale świetną interwencją popisał się Drągowski. W kolejnej akcji, najlepszą sytuację na zdobycie bramki w tym meczu miał Lipski, ale rumuński bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 77. minucie z rzutu wolnego uderzał Kownacki, ale ponownie na posterunku był bramkarz gości. Do końca meczu jednak nic się nie zmieniło i kibice w Białymstoku nie zobaczyli bramek.

Polska U-21  –  Rumunia U-21  0:0 (0:0)

Skład Polaków: Drągowski – Kędziora, Dawidowicz, Jach, Jaroszyński (Straus od 76min.) – Mazek (Formella od 66min.), Uryga, Lipski (Dźwigała od 82min.), Kownacki, Piątek (Murawski od 60min.) – Stępiński (Kobylański od 90min.)

Widzów: około 7000