Polska pokonuje Irlandię Północną na początek Mistrzostw Europy!!!

12 cze 2016, 20:03

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła przygodę na EURO 2016 we Francji. Podopieczni Adama Nawałki pokonali reprezentację Irlandii Północnej 1:0, a bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Arkadiusz Milik.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka wystawił do tego meczu praktycznie optymalny skład. Jedynym nieobecnym był Kamil Grosicki, który nie zdążył się w pełni wyleczyć na niedzielne spotkanie. Polacy mocno rozpoczęli spotkanie, widać było, że są dobrze przygotowani i bez kompleksów zaatakowali rywali z Irlandii Północnej, którzy wyszli z sześcioma obrońcami w składzie. W pierwszej połowie najbliżej pokonania bramkarza rywali, Michaela McGoverna byli Arkadiusz Milik oraz Bartosz Kapustka. Polacy nieustannie nękali rywali, jednak nie udało im się zdobyć bramki w pierwszej części spotkania.

Druga połowa miała podobny przebieg, Polacy mocno siedli na rywalu, co zaowocowało bramką. W 51. minucie Krzysztof Mączyński znalazł na prawej stronie Jakuba Błaszczykowskiego, który znalazł Milika tuż przed polem karnym, a ten mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali. Stracona bramka wyraźnie zadziałała na zespół Irlandii Północnej, która zaczęła atakować, a selekcjoner posłał do boju trzech ofensywnych piłkarzy. To jednak nie złamało Polaków, którzy do końca meczu kontrolowali przebieg gry na boisku i “dowieźli” wygraną do końca. Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Europy od 42 lat!

Następny mecz Polacy zagrają w czwartek o godzinie 21:00 z reprezentacją Niemiec.

Polska – Irlandia Północna 1:0

Składy:
Polska: Szczęsny – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (Grosicki 80′), Krychowiak, Mączyński (Jodłowiec 78′), Kapustka (Peszko 88′) – Milik, Lewandowski

Irlandia Płn.: McGovern – McLaughlin, Cathcart, Evans, McAuley, McNair (Dallas 46′) – Norwood, Davis, Baird (Ward 76′), Ferguson (Washingotn 66′) – Lafferty