sobota, 25 czerwca, 2022

Polska poniosła porażkę z Holandią. Iluzoryczne szanse na awans

Polska przegrała z Holandią 1:2 w meczu o wszystko podczas mistrzostw Europy U-17, które odbywają się w Izraelu. Druga porażka podopiecznych Dariusza Gęsiora w turnieju praktycznie przekreśla ich szanse na awans do dalszej fazy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Widoczna przewaga Holendrów

Po klęsce reprezentacji Polski z Francją w pierwszym meczu imprezy (1:6), kibice mieli nadzieję, że drużyna narodowa odkupi winy z Holandią. Polska przez pierwszą część meczu głównie się broniła, natomiast trzeba zaznaczyć, że skutecznie. Trener Dariusz Gęsior zdecydował się na kilka zmian personalnych w podstawowej jedenastce.

Próby kontrataków w wykonaniu naszej kadry kończyły się zazwyczaj niedokładnymi podaniami. Polacy przegrywali 0:1, ale zdołali wyrównać w 88. minucie za sprawą gola Tommaso Guercio. Ostateczne uderzenie należało do ekipy „Oranje”. W doliczonym czasie gry Jakuba Murawskiego pokonał Boerhout, zapewniając triumf Holendrom.

Polska z minimalnymi szansami na awans

Porażka z Holandią nie wróży nic dobrego zespołowi prowadzonemu przez Dariusza Gęsiora. Teoretycznie dużo zależy od rezultatu spotkania wieczornego spotkania Francji z Bułgarią. Jednak w praktyce reprezentacja Polski w niedzielę zagra o honor, po czym pożegna się z turniejem po trzech potyczkach grupowych.

Mecz Polska – Bułgaria odbędzie się w niedzielę 22 maja o godzinie 16:00.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Lekcja futbolu w pierwszym meczu ME U-17. Polska przegrywa 6:1

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA