Polska wygrywa z Cyprem

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:25
4 paź 2019, 13:15

Reprezentantki Polski w piłce nożnej kobiet zmierzyły się w towarzyskim spotkaniu z Cyprem. 29. w rankingu FIFA drużyna pokonała Cypryjki 5:1.

Spotkanie odbyło się w ramach przygotowań do eliminacji ME 2021. Mimo wysokiego wyniku, biało-czerwone otworzyły wynik spotkania dopiero w 29. minucie gry. Jako pierwsza na listę strzelców zapisała się Patrycja Balcerzak. Do szatni nasza kadra schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, gdyż drogę do siatki znalazła jeszcze Ewelina Kamczyk.

Tuż po przerwie nasze zawodniczki nie zeszły z wysokiego poziomu. W 58. minucie gola strzeliła Dominika Grabowska, zaś w 62. minucie – Małgorzata Grec.

Moment rozluźnienia Polek wykorzystały piłkarki grające na własnym stadionie w Ayia Napie. Polską bramkarkę pokonała Christiana Solomou (68. minuta). Wynik spotkania ustaliła Nikol Kaletka (72. minuta).

Przypomnijmy, że podopieczne Miłosza Stępińskiego rywalizują w grupie D eliminacji do Mistrzostw Europy kobiet 2021. W ostatnim czasie Polki miały rozegrać mecz z Czeszkami, lecz w związku z chorobą rywalek, spotkanie zostało przesunięte na przyszły rok. Tym samym walka o awans rozpocznie się 12 listopada z Hiszpanią. Oprócz tego nasze piłkarki zmierzą się z Mołdawią i Azerbejdżanem. Bezpośredni awans uzyska dziewięć zwycięzców grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc.