Polska żegna się z honorem. Skromne zwycięstwo nad Japonią na otarcie łez!

28 cze 2018, 18:38

Polska pokonała Japonię 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata. Jedyną bramkę zdobył obrońca Jan Bednarek.

Przed spotkaniem było wiadomo, że bez względu na wynik pożegnamy się z turniejem. Mimo to podopieczni Adama Nawałki starali się nie zawieść kibiców i wrócić do Polski choćby z jednym zwycięstwem. Nasz rywal dość niespodziewanie wyszedł w rezerwowym spotkaniu a na ławce zasiedli m.in. Shinji Kagawa czy Takashi Inui.

Od początku spotkania piłkarze reprezentacji Japonii grali dość asekuracyjnie wiedząc, że nawet remis da im awans bez względu na wynik meczu Senegal-Kolumbia. Niestety reprezentacja Polski nie potrafiła wykorzystać bierności rywala i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Obie ekipy nie porywały kibiców efektownymi akcjami a tempo rozgrywania piłki było bardzo wolne. W 59. minucie Rafał Kurzawa wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska a w polu karnym świetnie zachował się Jan Bednarek, który umieścił piłkę w siatce. Taki wynik sprawił, że w tabeli Japonia spadła na 3. pozycję. Dopiero wtedy podopieczni Akiry Nishino ruszyli do ataku. W 74. minucie w równolegle trwającym spotkaniu Kolumbia wyszła na prowadzenie co oznaczało, że ponownie na miejscu dającym awans znalazła się Japonia. Wszystko dzięki mniejszej liczbie żółtych kartek, bo zarówno liczba punktów jak i bilans bramkowy była taka sama jak w przypadku Senegalu. Ostatnie kilkanaście minut to gra na czas i przetrzymanie wyniku przez obie ekipy. Nikt nie kwapił się do zmiany rezultatu co zdecydowanie nie spodobało się kibicom na stadionie. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Polski, z którego bardziej cieszyła się jednak Japonia, która świętować mogła awans do 1/8 finału.

Japonia 0:1 Polska (0:0)

0:1 59. Jan Bednarek

Japonia: Kawashima (C) – H. Sakai, Yoshida, Makino, Nagatomo – Yamaguchi, Šibasaki – G. Sakai, Okazaki (47. Ōsako), Usami (65. Inuj) – Muto (82. Hasebe)

Polska: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek – Kurzawa (80. Peszko), Krychowiak, Góralski, Jędrzejczyk – P. Zieliński (79. Teodorczyk), Lewandowski (C), Grosicki.

Zwycięzcą grupy została Kolumbia, która zdobyła łącznie 6 punktów. W 1/8 finału zmierzy się z 2. drużyną grupy F. Japonię czeka zaś starcie ze zwycięzcą tej grupy. O końcowym kształcie tabeli w grupie F zadecyduje dzisiejsze starcie Anglii z Belgią.