Strona główna Piłka nożna Polski bramkarz kolejny sezon spędzi w Rzymie!

Polski bramkarz kolejny sezon spędzi w Rzymie!

0

Jak donosi włoska “La Gazzetta dello Sport” bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny, zostanie w AS Roma na kolejny sezon. Rzymski klub ma wypożyczyć zawodnika na kolejny sezon z opcją wykupu.

Szczęsny cały poprzedni sezon spędził w Serie A. Luciano Spalletti dał zarządowi klubu wyraźnie do zrozumienia, że zatrzymanie Szczęsnego na kolejny sezon jest jego priorytetem. Polski bramkarz spełnia oczekiwania trenera i ma pozostać w stolicy Włoch na kolejny rok w ramach wypożyczenia. Dodatkowo Roma ma zapewnić sobie klauzulę wykupu bramkarza z Arsenalu Londyn za kwotę opiewającą na 16-18 mln euro.

Nowy kontrakt Szczęsnego może oznaczać także przedłużenie umowy z trenerem bramkarzy Guido Nannim. Jego kontrakt wygasa tego lata, ale ze względu na dobre relacje trenera z Polskim bramkarzem, umowa może być przedłużona.

Wojciech Szczęsny na EURO 2016 we Francji bronił w jednym meczu. W pojedynku Polski z Irlandią Płn (1:0) polski bramkarz doznał urazu i w następnych meczach zastąpił go Łukasz Fabiański.

Komentarze