Strona główna Bez kategorii Polski napastnik pisze historię, został najskuteczniejszym w historii!

Polski napastnik pisze historię, został najskuteczniejszym w historii!

0
Foto: tv3sport.dk

Niedzielny wieczór na pewno zostanie w pamięci polskiego snajpera Broendby IF – Kamila Wilczka, który dzięki swojemu 70. trafieniu w rozgrywkach Superligi został najlepszym strzelcem w historii drużyny ze stolicy Danii.

Napastnik, którego próżno szukać wśród powołanych do reprezentacji Polski przez Jerzego Brzęczka strzela jak na zawołanie. We wczorajszym spotkaniu przeciwko Aarhus GF Polak trafił do siatki rywala po raz 15. w tym sezonie ligi duńskiej, co jak na 17 kolejek robi kolosalne wrażenie.

Dla uwielbianego w Danii snajpera tegoroczny wynik nie jest jednak najważniejszy, zapisał się on bowiem dużo mocniej w historii klubu. Jego gol był 70. dla Broendby w rozgrywkach Superligi, co już jest najlepszym wynikiem w historii drużyny. Dotychczas rekordzistą klubu w lidze utworzonej w 1991 roku był Ebbe Sand. Ustanowił go w 1999 roku, kiedy to finalnie odszedł do FC Schalke 04.

Do pełni szczęścia zespołu znajdującego się na trzeciej pozycji w tabeli brakowało tylko wyjazdowego zwycięstwa z Aarhus GF, tak się jednak nie stało. Bramka 31-latka w 76. minucie była tylko honorowym trafieniem tego meczu, a Broendby musiało uznać wyższość gospodarzy, ulegając im 1-2.

Następna szansa na zmniejszenie dziesięciopunktowej straty do lidera już w następną niedzielę, kiedy to odbędą się wielkie derby stolicy Danii: FC Kopenhaga – Broendby IF. http://credit-n.ru/kreditnye-karty.html

Komentarze