To już prawdziwa plaga. Polski zespół nie dokończył sparingu w Turcji

27 sty 2023, 20:34

GKS Katowice postanowił wykorzystać przerwę w rozgrywkach i udać się na zagraniczne zgrupowanie. Podobnie jak m.in. Wisła Kraków i Legia Warszawa drużyna na miejsce przygotowań wybrała Turcję. W piątek “GieKSa” nie dokończyła jednak sparingu z duńskim Vendsyssel FF. Ze względu na sędziego.

Najpierw Wisła, potem GKS. Sędziowie rujnują przygotowania

To nie był dobry dzień ani dla polskich klubów, ani dla futbolu w ogóle. W piątek Wisła Kraków rozgrywała mecz sparingowy z austriackim LASK Linz, który zakończył się wielkim skandalem sędziowskim. Wszystko wskazuje bowiem na to, że starcie z udziałem Białej Gwiazdy zostało ustawione, gdyż finalny rezultat wypaczyły decyzje arbitra – Wielkie kontrowersje w meczu Wisły Kraków. Był ustawiony?

Niestety, podobne zdarzenie mogło mieć miejsce w meczu z udziałem GKS-u Katowice. Polski klub na piątkowe popołudnie zaplanowany miał sparing z drużyną 2. ligi duńskiej – Vendsyssel FF. Mecz nie został jednak dokończony, a powodem były właśnie błędy sędziowskie.

Na oficjalnie strony katowickiego klubu możemy przeczytać, że początek spotkania był normalny, ale problemy zaczęły się w drugiej połowie. Wówczas dojść miało do serii absurdalnych pomyłek sędziowskich, które spowodowały, że dalsze rozgrywanie meczu nie miało żadnego sensu. W związku z tym Duńczycy z Vendsyssel FF postanowili przerwać spotkanie i zejść do szatni.

– W trakcie spotkania sędziowie podjęli wiele błędnych decyzji krzywdzących obydwie drużyny. Po jednej z kolejnych strona duńska zdecydowała się zakończyć mecz przed upływem regulaminowych 90 minut – napisano w komunikacie katowickiego klubu.

Nieuznana bramka. Wcześniej podobne problemy miała Legia

W mediach społecznościowych pojawiły się urywki ze sparingu z udziałem GKS-u Katowice. Na jednym z nich widać akcję, przy okazji której sędzia nie przyznał gola, gdyż dopatrzył się pozycji spalonej. Wówczas skrzywdzeni całą sytuacją poczuli się właśnie Duńczycy, którzy niedługo później postanowili zejść z boiska.

Ciekawe jest jednak to, że nie tylko mecze Wisły Kraków i GKS-u Katowice przebiegały w dziwnych okolicznościach. Kilkanaście dni temu Legia Warszawa zremisowała 2:2 z azerskim Sabail FK. Starcie sparingowe również miało miejsce w Turcji i również wzbudziło wiele kontrowersji. Podczas meczu sędzia nie uznał gola dla polskiego zespołu i podyktował zaskakujący rzut karny.

Wielkie kontrowersje w meczu Wisły Kraków. Był ustawiony?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA