Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Pomocnik chce transferu do Legii! Czeka na porozumienie klubów

Pomocnik chce transferu do Legii! Czeka na porozumienie klubów

0
Foto: birminghammail.co.uk

„L’Equipe” jako pierwsze podało informację o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Williamem Rémym, co okazało się prawdą i Francuz jest już piłkarzem “Wojskowych”. Teraz francuski dziennik informuje, że na transfer do stolicy zdecydował się Yacouba Sylla.

34-krotny reprezentant Mali jest obecnie piłkarzem Stade Rennes. Rundę jesienną spędził w Panathinaikosie Ateny, gdzie rozegrał 11 spotkań. Grecy borykający się z problemami finansowymi skrócili jednak zimą umowę wypożyczenia i defensywny pomocnik wrócił do macierzystego klubu, gdzie nie ma jednak przyszłości. Francuzi chcieliby jak najszybciej oddać 27-latka do innego zespołu, a poważne zainteresowanie wyrażają właśnie mistrzowie Polski.

Tamtejsze media podają, że wielkim zwolennikiem transferu jest sam Sylla, który miałby okazję walczyć o mistrzostwo kraju i grę w europejskich pucharach. Malijczyk czeka więc na finalizację rozmów między Legią a Rennes. TUTAJ informowaliśmy już, że ekipa ze stolicy złożyła ofertę za pomocnika, lecz okazuje się, że została ona odrzucona.

Legioniści zaoferowali ponoć “Czerwono-Czarnym” wypożyczenie Sylli z opcją wykupu za pół miliona euro oraz 10% od przyszłego transferu Malijczyka, co nie zadowala dziewiąty aktualnie klub Ligue 1. Znacznie przychylniej patrzą oni na oferty belgijskich Eupen i Mechelen, które już zimą dają za 27-latka 500 tysięcy euro, bez wcześniejszego wypożyczenia. Sylla wolałby jednak zagrać w klubie z czołówki ligi.

Komentarze