Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Pomocnik poznańskiego Lecha odchodzi do Włoch!

Pomocnik poznańskiego Lecha odchodzi do Włoch!

0

Już od kilku tygodni na rynku transferowym toczy się batalia o utalentowanego pomocnika Lecha Poznań – Karola Linettego. Wydaje się, że negocjacje z klubami zostały zakończone, a 21-letni zawodnik podpisze kontrakt z włoską drużyną z Serie A – Sampdorią Genua. 

Z Poznania miał wyjechać już rok temu, ale sytuacja w klubie trochę się pokomplikowała i Lechowi udało zatrzymać się swojego młodego gwiazdora. Udana druga część sezonu, a także wyjazd na Euro 2016, zaowocowały zainteresowaniem znanych europejskich klubów, które były gotowe wyłożyć za Polaka duże jak na polskie warunki pieniądze.

Jak podaje Przegląd Sportowy, wyścig o 21-letniego pomocnika wygrała włoska Sampdoria Genua, która prawdopodobnie zaproponowała poznańskiemu zespołowi 3 miliony euro za ich najbardziej utalentowanego zawodnika. Do tego dochodzą także bonusy, które mogą wynieść blisko 1 milion euro. Wartość całego transferu może więc około 3,8-4 miliony euro, a to oznacza potężny zastrzyk gotówki dla budżetu Lecha Poznań.

Karol Linetty od początku swojej kariery występował w drużynie “Kolejorza”. W tym czasie rozegrał dla klubu 112 oficjalnych spotkań, w których strzelił 11 bramek, a także zaliczył 15 asyst. Na boisku spędził blisko 8500 minut. 21-letni pomocnik jest również reprezentantem Polski, w której rozegrał już 10 spotkań, i zdobył jedną bramkę. Na Mistrzostwa Europy do Francji pojechał jako rezerwowy i niestety ani razu nie dostał swojej szansy.

Komentarze