Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Pomocnik Śląska Wrocław nie zagra do końca sezonu!

Pomocnik Śląska Wrocław nie zagra do końca sezonu!

0
Fot. Marta Winnowicz

Jak podaje klub z Wrocławia, pomocnik WKS-u może nie zagrać do końca sezonu. Mateusz Radecki, bo o nim mowa, w ostatnim spotkaniu ligowym opuścił murawę utykając. Niestety kontuzja okazała się poważna. Przed Radeckim zabieg i kilka tygodni przerwy.

W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław podejmował na wyjeździe Legię Warszawa. Po dość bezbarwnym meczu z jednej i drugiej strony oraz kontrowersjach, co do podyktowanej i niepodyktowanej jedenastki, piłkarze trenera Lavički przegrali to spotkanie 1:0.

Oczywiście poza wynikiem i stratą cennych punktów, we Wrocławiu mają większy problem. Jak poinformował klub, Mateusz Radecki uszkodził łękotkę w kolanie i już w poniedziałek przejdzie zabieg chirurgiczny. Następnie przed zawodnikiem Śląska rehabilitacja i powrót na boisko. Jednak tego czasu może nie starczyć, aby pojawił się na murawie jeszcze w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy.

Ponad to, Radecki stał się kluczowym zawodnikiem w pierwszej jedenastce WKS-u. Były zawodnik Wigier Suwałki i Radomiaka Radom bardzo dobrze wpasował się w koncepcje zespołu trenera Lavički. Strzelał gole w spotkaniach z Zagłębiem Lubin i Zagłębiem Sosnowiec. Był wyróżniającym się zawodnikiem w środku pola, przy czy ma niesamowity ciąg na bramkę. Stąd też nietypowa pozycja “fałszywej 9”.

To pierwsza tak poważna kontuzja niespełna 26-letniego pomocnika w dotychczasowej karierze. Teraz przed sztabem z Wrocławia trudne zadanie. Trzeba będzie poszukać nowej “fałszywej 9”. Do miana następców Mateusza Radeckiego aspirują Damian Gąska czy też Michał Chrapek.

 

 

Komentarze