Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Pomocnik Wisły Płock wypożyczony

Pomocnik Wisły Płock wypożyczony

0
Foto: jagiellonia.pl

Patryk Wieliczko na zasadzie rocznego wypożyczenia przeniósł się z Olimpii Elbląg do Wisły Płock. W umowie czasowego transferu 18-letniego pomocnika płocki klub zagwarantował sobie opcję pierwokupu młodego zawodnika.

Wieliczko urodził się 16 lipca 1999 roku w Elblągu i to właśnie w miejscowej Olimpii rozpoczął swoją przygodę z piłką. W klubie z rodzimego miasta 18-latek przeszedł wszystkie szczeble juniorskie i przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 został włączony do kadry pierwszego zespołu.

W barwach szóstej drużyny II ligi w minionych rozgrywkach młody zawodnik zadebiutował 14 października 2017 roku w wyjazdowym meczu 13. kolejki z Wisłą Puławy (0:0). Wówczas w 89. minucie spotkania Wieliczko zmienił Jakuba Bojasa, a tydzień później w domowym pojedynku z Radomiakiem Radom (1:2) nieco wcześniej zastąpił Michała Ressela. Tym sposobem sezon 2017/2018 zakończył z dwoma występami w drugoligowej Olimpii Elbląg.

– Patryk to bardzo młody, ale też utalentowany zawodnik, który idealnie wpisuje się w naszą wizję budowy drużyny. Wypożyczenie z Olimpii Elbląg potrwa rok, jeśli zawodnik będzie robił postępy, w co mocno wierzę, to zagwarantowaliśmy sobie opcję pierwokupu. To inwestycja w przyszłość. – ocenił transfer dyrektor sportowy Wisły Płock Łukasz Masłowski.

27 i 30 czerwca zawodnik zagrał po 45 minut w dwóch sparingach Wisły Płock z ŁKS-em Łódź (1:3) oraz Pogonią Siedlce (4:2).

Komentarze