Poniedziałkowe mecze w DFB Pokal w wykonaniu “polskich zespołów”

22 sie 2016, 22:57

Dziś rozegrano kolejne mecze w ramach DFB Pokal w Niemczech. W jednym spotkaniu ujrzeliśmy Polaka, w drugim klub Artura Sobiecha, który jest kontuzjowany. I jego klub, i zespół Koseckiego awansowały dalej.

Hannover mierzył się z Offenbach. Był zdecydowanym faworytem spotkania, jednak gospodarze postawili gościom trudne warunki. Na pierwszą połowę goście schodzili z prowadzeniem 1-2 po golach Harnika (3′) i Klausa (22′). Dla Offenbach strzelił Firat (29′). Druga połowa to drugi gol Firata (49′) a także czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy – Maslanki oraz wcześniej dla Antona (Hannover). Wynik w regulaminowych 90 minutach nie uległ zmianie, zwycięzcę miała wyłonić dogrywka. Ostatecznie, mecz w mękach wygrał Hannover, dla którego zwycięską bramkę zdobył w 121 minucie Sane.

W drugim spotkaniu mierzyły się Padeborn z Sandhausen, w barwach którego na mecz wyszedł Jakub Kosecki. W 18 minucie goście z Sandhausen wyszli na prowadzenie za sprawą rzutu karnego Sukuty-Pasu. Tuż po przerwie dla Padeborn bramkę strzelił Michel. W 76 minucie Kosecki zszedł z boiska. Zastąpił go Karl. W 91 minucie zwycięską bramkę dla Sandhausen zdobył Kister.