poniedziałek, 3 października, 2022

Pontus Almqvist zawodnikiem Pogoni Szczecin. „Liczymy na niego”

Pogoń Szczecin sprowadziła do zespołu nowego ofensywnego piłkarza. Nowym zawodnikiem „Portowców” został Pontus Almqvist z FK Rostów. Gracz przeszedł do Pogoni na zasadzie wypożyczenia.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dobry ruch „Portowców”

Pontus Almqvist to piłkarz rosyjskiego FK Rostów, dokąd trafił w 2020 roku za 3,75 miliona euro z IFK Norrkoping. W marcu zawodnik przeszedł do holenderskiego Utrechtu, ale po krótkim okresie wypożyczenia, wrócił do rosyjskiego klubu. Należy nadmienić, że Pogoń Szczecin już wtedy chciała pozyskać Szweda.

Pontus Almqvist nadzieją Pogoni

Co się odwlecze, to nie uciecze. Pogoń Szczecin poinformowała, że Almqvist został graczem drużyny „Dumy Pomorza”. 22-latek zakotwiczył w Szczecinie na zasadzie wypożyczenia. Szwedzki zawodnik dobrze zna się z aktualnym trenerem „Portowców”, czyli Jensem Gustafssonem.

– Liczymy na niego, na to, że bardzo szybko zacznie dawać radość kibicom Pogoni Szczecin. Cieszymy się również z tego, że zdecydował się dołączyć właśnie do Pogoni, bo wiem, jakie kluby były zainteresowane pozyskaniem go. Pozyskujemy go pod kątem gry głównie w napadzie – powiedział Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni.

Almqvist rozegrał w Rosji 39 meczów, notując trzy trafienia i sześć asyst.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kamil Grosicki opuści Pogoń Szczecin? „Toczą się rozmowy”Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA