Popis strzelecki Milika. Ajax wygrywa z Heerenveen

20 kwi 2016, 22:34

Wyjazdowe spotkanie Ajaxu Amsterdam z Heerenveen nie sprawiło problemów drużynie Arkadiusza Milika, która pokonała gospodarzy 2:0. Obie bramki strzelił polski napastnik.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale po dośrodkowaniu Dijksa Milik był bliski trafienia z sześciu metrów. Uderzenie Polaka zostało jednak zablokowane. Najlepszą okazję dla gospodarzy wypracował Vrede, ale jego strzał z 10 metrów obronił Cillessen.

W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Ajaxu, do którego podszedł Polak i kierując piłkę w prawy dolny róg bramki wyprowadził gości na prowadzenie. 7 minut później z lewej strony Dijks dograł piłkę płasko w pole karne Heerenveen, a Milik wpakował piłkę do siatki już po raz dwudziesty pierwszy w tym sezonie!

Ajax Amsterdam dzięki zwycięstwu zrównał się z punktami z PSV i zajmuje pierwszą pozycję w Eredivisie.