Porażka Amakru, cały mecz Gola

21 lis 2015, 14:14

Amkar Perm przegrał na własnym stadionie 1:2 z Rubinem Kazań w meczu 16. kolejki rosyjskiej Ekstraklasy. Janusz Gol zagrał w barwach gospodarzy całe spotkanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzenie objęli w 37. minucie za sprawą Ukraińca Marko Devicia, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie z karnego wynik podwyższyć mógł Dević, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

W drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze, którzy 10 minut po zmianie stron doprowadzili do wyrównania, a strzelcem bramki był Amirkhan Shavaev. Ostatnie słowo należało jednak do Rubina. Katem Amkaru został Dević strzelając w 62. minucie zwycięską bramkę.

Sytuacja w tabeli nie wygląda jednak dobrze ani dla jednych ani dla drugich. Rubin z 19. punkami jest 9. jednak większość drużyn nie grała jeszcze swoich meczów w tej kolejce. Amkar jest dopiero 12.