Porażka Cracovii Kraków z Szachtarem Donieck

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:20
22 sty 2017, 12:07

W pierwszym meczu zimowego zgrupowania w Hiszpanii Cracovia Kraków przegrała z Szachtarem Donieck 0:2 (0:0). Bramki zdobywali Oleksandr Zubkov i Danilho Doekhi.

Początek spotkania należał do Cracovii. W jednej z pierwszej akcji meczu piłka po strzale Wójcickiego trafiła do bramki rywali, ale sędzia dopatrzył się faulu i trafienie to nie zostało uznane. Po kilkunastu minutach gra się wyrównała i wciąż był bezbramkowy remis. W 35. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piątek, ale jego strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz Szachtara.

Po bardzo dobrej pierwszej części gry w wykonaniu “Pasów” w drugiej inicjatywę przejęli Ukraińcy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zubkov i pewnym strzałem pokonał Sandomierskiego. Zespół z Krakowa miał jeszcze kilka okazji do wyrównania, ale to Szachtar w samej końcówce meczu strzelił drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Danilho Doekhi. Zdaniem piłkarzy polskiego zespołu w tej sytuacji piłka nie minęła całym obwodem linii bramkowej. Arbiter jednak uznał bramkę.

Cracovia Kraków – Szachtar Donieck 0:2 (0:0)

Bramki: Zubkov, Dentinho.

Cracovia: Sandomierski – Deleu (46. Vestenicky), Malarczyk (46. Polczak), Wołąkiewicz (83. Litauszki), Brzyski (62. Diego), Wójcicki (83. Steblecki), Dąbrowski, Covilo (46. Cetnarski), Mihalik (46. Szczepaniak), Budziński (67. Dimun), K. Piątek (46. Jendrisek).