Porażka drużyny Tomasza Kędziory w hitowym spotkaniu

11 sie 2019, 10:05

Dynamo Kijów przegrało na własnym boisku 1:2 z Szachtarem Donieck, całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Reprezentant Polski Tomasz Kędziora.

Mecz dwóch drużyn zapowiadany był jako hit 3. kolejki Premier Lihi. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Junior Moraes, po strzale głową wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Na odpowiedź Dynama nie trzeba było długo czekać, wyrównującą bramkę zdobył Gerson Rodrugues w 39. minucie. Gola na wagę trzech punktów dla ekipy z Doniecka strzelił w 65.minucie po indywidualnej akcji Marlos.

Po trzech spotkaniach nowego sezonu liderem Premier Lihi jest Szachtar mając 9 punktów, drugie miejsce zajmuję ekipa z Kijowa z dorobkiem sześciu oczek.

Dla reprezentacyjnego prawego obrońcy był to trzeci występ ligowy w kampanii 19/20.

Dynamo Kijów – Szachtar Donieck 1:2 (1:1)
Bramki: Rodrigues 39 – Moraes 21, Marlos 65.