Porażka Estonii na koniec eliminacji do mistrzostw świata

10 paź 2017, 22:50

Reprezentacja Estonii z Sergejem Zenjovem, a bez Konstantina Vassilijeva w składzie uległa na własnym stadionie ekipie Bośni i Hercegowina 2-1. Bohaterem gości został Izet Hajrović – strzelec dwóch bramek.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. W pierwszej odsłonie częściej w posiadaniu piłki utrzymywali się Bośniacy, lecz to gospodarze oddali ponad dwa razy więcej strzałów na bramkę (7:3).

W 48. minucie po raz pierwszy do bramki Estończyków drogę znalazł Izet Hajrović. Napastnik Werderu Brema wykorzystał fatalne dogranie stopera estońskiego do swojego bramkarza, przejmując piłkę i pokonując bezradnego Mikhela Aksalu. Na kwarans przed końcem niespodziewanie do remisu doprowadzili gospodarze. Asmira Begovicia fantastycznym strzałem z dystansu zaskoczył Ilja Antonov.

Ale ostatnie słowo należało do Izeta Hajrovicia. 26-latek wykorzystał świetne dogranie od Edina Dżeko i po raz drugi w tym spotkaniu pokonał estońskiego golkipera.

Zarówno Bośniacy jak i Estończycy nie awansowali do Mistrzostw Świata w Rosji. Pierwsi zdobyli 17 punktów i zajęli trzecie miejsce w grupie za Belgami i Grekami, a Ci drudzy znaleźli się za ich plecami z 11 oczkami.

Estonia – Bośnia i Hercegowina 1:2 (0:0)

0:1 Hajrovic 48′

1:1 Antonov 75′

1:2 Hajrović 84′