Porażka Górnika Łęczna w pierwszym sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:02
9 sty 2016, 15:07

Górnik Łęczna uległ Stali Mielec 1:2 (1:2) podczas pierwszego sparingu przygotowawczego do rundy wiosennej Ekstraklasy. Mecz odbył się w Łęcznej na boisku ze sztuczną murawą.

Widać było, że obie drużyny dopiero co rozpoczęły przygotowania do rundy rewanżowej. Pierwszą bramkę zespół z Mielca zdobył już w 2 minucie za sprawą Prokicia, który strzałem głową pokonał bezradnie interweniującego Silvio Rodicia. Gospodarze wyrównali już 10 minut później. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Jakub Świerczok. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobyli gracze Stali Mielec, po ładnej zespołowej akcji gola strzelił w 38. minucie Bartosz Nowak. W drugiej połowie rzut karny miała drużyna z Łęcznej, jednak bramkarz Stali obronił strzał Tomasza Nowaka.

Górnik już w środę uda się na pierwszy obóz do Mariampolu na Litwie, gdzie 16 stycznia rozegrają mecz kontrolny z FK Trakai.

Górnik Łęczna 1-2 Stal Mielec
Jakub Świerczok 12 – Andreja Prokić 2, Bartosz Nowak 38

Górnik Łęczna: Silvio Rodić – Lukáš Bielák, Maciej Szmatiuk, Jan Bednarek, Leândro – Paweł Sasin, Tomasz Nowak, Radosław Pruchnik, Kamil Poźniak (66 Veljko Nikitović), Grzegorz Piesio – Jakub Świerczok.

Stal Mielec: 12. Tomasz Libera – 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 3. Michał Bierzało, 5. Julien Tadrowski (62, 17. Łukasz Żegleń) – 15. Tomasz Prejs (80, 14. Mateusz Herda), 13. Przemysław Lech, 9. Piotr Marciniec (65, 23. Kamil Rokita), 21. Bartosz Nowak, 6. Mateusz Cholewiak – 11. Andreja Prokić (85, 16. Piotr Gilar).