Porażka Ruchu w próbie generalnej przed startem Ekstraklasy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:56
2 lut 2016, 15:39

Ruch Chorzów przegrał swoje ostatnie sparingowe spotkanie przed startem rundy wiosennej Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika ulegli w greckim Pirgos trzeciej drużynie ligi rumuńskiej, Dinamu Bukareszt 0:1.

Do tego spotkania chorzowianie nie doznali jeszcze goryczy porażki podczas zimowych przygotowań. Rozpoczęli od wygranej 2:1 z czeską Opawą, potem przyszły dwie wygrane z Puszczą Niepołomice i Rozwojem Katowice. Kolejno był bezbramkowy remis z litewskim Atlantasem, jednobramkowa wygrana z Tomem Tomks i kolejny remis 0:0 z rumuńską Astrą Giurgiu.

Dziś aktualnie 5. drużyna Ekstraklasy przegrała z Dinamem Bukareszt 0:1 po golu Kameruńczyka, Marcela Essombe w 26. minucie. Z przebiegu spotkania był to jednak najniższy z możliwych wymiarów kary, gdyż ekipa ze stolicy Rumunii miała jeszcze kilka szans na pokonanie najpierw Putnockiego, a od 66. minuty Wojciecha Skaby.

Ruch Chorzów 0:1 Dinamo Bukareszt (0:1)