Porażka Wisły w pierwszym sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:24
27 cze 2015, 18:21

Wisła Kraków nie najlepiej rozpoczęła swoje przygotowania do sezonu 2015/2016. W swoim pierwszym sparingowym pojedynku Wisła Kraków przegrała z MFK Koszyce 0:1. Bramkę dla przeciwników w 63.minucie spotkania zdobył Pavuk.

W barwach Białej Gwiazdy zadebiutowali tacy piłkarze jak: Tomasz Cywka oraz Denis Popović. Pierwszy z nich rozegrał całe spotkaniem, a Popović pojawił się na placu gry w drugiej połowie spotkania.

Trener Kazimierz Moskal nie mógł skorzystać z Michała Miśkiewicza i Emmanuela Sarkiego, którzy są na etapie leczenie swoich kontuzji. Zabrakło również Donalda Guerriera (przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Haiti).

Sparing z 6.drużyną słowackiej ekstraklasy był pierwszym spotkaniem kontrolnym w czasie przygotowań do sezonu 2015/2016. Kolejne krakowianie rozegrają 4 lipca, a ich rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec.

Wisła Kraków – MFK Koszyce 0:1 (0:0)
0:1 – Pavuk 63′

Skład Wisły: Michał Buchalik (76′ Mateusz Zając) – Łukasz Burliga (60′ Denis Popović), Arkadiusz Głowacki (78′ Szymon Witek), Michał Czekaj (60′ Richard Guzmics), Maciej Sadlok – Boban Jović, Alan Uryga, Tomasz Cywka, Rafał Boguski (46′ Paweł Brożek), Tomasz Zając (60′ Kamil Kuczak) – Maciej Jankowski (76′ Jakub Mordec).